2009

PRVA POBJEDA ZA SEBASTIANA VETTELA SA RED BULL RACINGOM U ŠANGAJU

Nakon što je promovisan u seniorski tim Red Bulla 2009. godine, Sebastian Vettel je u trećoj utrci sezone, na VN Kine, osvojio prvu pobjedu za Red Bull Racing. Njegov timski kolega Mark Webber bio je drugi. Vettel je osvojio drugu, impresivnu pobjedu na VN Britanije, a onda završio godinu pobjedama u Japanu i Abu Dabiju, zauzevši drugo mjesto u prvenstvu vozača.

GINIEL DE VILLIERS I DIRK VON ZITZEWITZ OSVAJAJU PRVU POBJEDU NA 4 TOČKA U DAKARSKOM RELIJU

Prvu pobjedu na četiri točka u Dakarskom reliju ostvario je 2009. godine tim VW Red Bull Factory sa Južnoafrikancima Ginielom de Villiersom i suvozačem Dirkom von Zitzewitzem. Ekipa Volkswagena dominirala je od starta do cilja i, nakon ukupno 15 dana za volanom, de Villiers je bio na čelu uvjerljivog vodećeg VW dvojca, završivši utrku svega 8m 59s ispred timskog kolege Marka Millera koji je završio na drugom mjestu. Mogla su to biti i prva tri mjesta za tim da Carlos Sainz, koji je vodio većinu utrke, nije imao nezgodu i ispao samo tri etape prije kraja.